Magistrát a železárny podpořily světový šampionát juniorů v ledním hokeji

TŘINEC Vrcholový světový hokej se vrací do České republiky. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 se uskuteční od 26. prosince 2019 v Ostravě a v Třinci. Významnou roli v rámci pořádání třetího nejdůležitějšího šampionátu v hierarchii hokejových akcí sehrají partneři – včetně statutárního města Třinec a Třineckých železáren.

Zatímco v Ostravě už se světový šampionát dvacítek v minulosti konal, Třinec zažije v tomto ohledu premiéru. Pro město pod Javorovým, které má jen 35 tisíc obyvatel, půjde o největší sportovní akci v jeho dějinách. Primátorka statutárního města Věra Palkovská to vnímá jako velkou poctu:

Na radnici jsem dvacátý první rok, za celou dobu to je nejvýznamnější sportovní událost. Třinec fandí sportu, podporuje jej. Toto překoná všechny sportovní události, které se tady odehrály a dokonce i do budoucna odehrají. Pro město to je obrovská čest. I proto na tuto akci přispíváme částkou tři miliony korun a budeme se na ní podílet i dalším nefinančním plněním.“

Chceme organizačně připravit mistrovství tak, aby každý odcházel spokojený a my se ukázali jako město, které hokej umí dělat a rozumí mu.

Třinec se pořádáním juniorského mistrovství světa zařadí na pomyslné hokejové mapě k takovým velkoměstům jako jsou Montreal, Toronto, Vancouver, Moskva, Helsinky, Ženeva a další. Také proto s podporou neváhaly ani místní Třinecké železárny, což potvrdil také 1. místopředseda dozorčí rady Třineckých železáren a prezident místních Ocelářů Ján Moder:

Nás velmi potěšilo, když ze svazu přišla první sonda, zda nemáme zájem šampionát uspořádat spolu s Ostravou. Já se hned sešel s dalšími společníky a jednomyslně jsme odsouhlasili pořádání akce, byť to přinese určité finanční nároky. S Vítkovicemi jsme sice velkými rivaly, s vedením ale velice úzce spolupracujeme. V první řadě nechceme zklamat region a svaz, chceme organizačně připravit mistrovství tak, aby každý odcházel spokojený a my se ukázali jako město, které hokej umí dělat a rozumí mu. Takovou akci jsme ještě neorganizovali, jistá ponaučení už ale máme z Davis Cupu. Pevně věřím, že to uděláme tak, aby WERK ARENA byla stále nabitá, lidé viděli zajímavé zápasy a všichni byli spokojeni.“

Pro Českou republiku i Moravskoslezský region, kde se nachází obě pořadatelská města, jde o obrovskou reklamu. O Ostravě i Třinci se bude mluvit v celém hokejovém vyspělém světě. Mediální dosah zahrnující nejen skandinávské země, Rusko, USA, Kanadu je obrovský, potvrdil generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek:

Z pohledu klíčového zaměstnavatele v regionu chceme, aby region byl kvalitním místem pro život. Lidem dáváme nejen práci, ale i příslovečné hry. Vyhodnotili jsme si, že taková příležitost mít takovou sledovanost a informovanost o našem regionu takhle brzy určitě nebude. Chceme se prezentovat jako firma, která podporuje kvalitní sport, tudíž přilákat na toto další mladé lidi směrem k fabrice. Z druhé strany, z mediální pozornosti u zemí, které žijí hokejem, si slibujeme, že i to povědomí k našim zákazníkům se touto cestou dostane.“

V třinecké skupině se představí Finsko, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko a Kazachstán. Ostravská skupina zase nabídne utkání domácí reprezentace v soubojích s Ruskem, Kanadou, Spojenými státy a Německem.

Třinec lze označit za hokejové město. Patří na špičku tohoto označení.

Česká republika přivítá mistrovství světa juniorů počtvrté ve své historii. A prezident Českého hokeje Tomáš Král věří, že se opět potvrdí, že velké sportovní akce umíme pořádat:

Jedná se o mimořádně významnou hokejovou akci, druhou nejvýznamnější po seniorském mistrovství. Pro Kanadu a USA to je dokonce nejprestižnější turnaj. Je to mimořádná sportovně-hokejová věc. Rozhodli jsme se pro Třinec a tento region, není to žádné vystřelení od boku. Vítkovice jsou již prověřeným pořadatelem, Třinec lze označit za hokejové město. Patří na špičku tohoto označení. Hala, zázemí a podmínky pro hokej si o to říkají. Volba nebyla zásadně těžká, my si slibujeme vysokou atraktivitu a návštěvnost. Chceme uspořádat šampionát, který bude konkurovat těm zámořským. Bude to strašně těžké, chceme se tomu přiblížit.“

Komentáře