TŘINEC MajDay, adrenalinový závod, ve kterém účastníci překonávají překážky, se letos výjimečně poběží v Třinci. Akce se bude konat již tuto sobotu 14. srpna.

Jedná se o jedinečný závod s neopakovatelně vtipným a přátelským duchem, který zrcadlí charakter místních houževnatých a rázovitých obyvatel Goralie. Nevšední 11kilometrová trať po souši i po vodě, která povede centrem města (dojde k omezení dopravy mezi Trisia a Třincem – centrum) i širším okolím, prověří kondičku, ale i všestrannost, zručnost, důvtip a schopnost spolupráce. Závodnicí běží ve dvojici a jen ten nejlépe sehraný tým zvítězí.

Na Festivalu pohybu – celodenním doprovodném programu na stadionu se představí více než 30 sportovních oddílů a skupin z okolí, které nám i našim dětem ukáží, jakým druhům sportů je možné se na Třinecku věnovat, především zde budou k vidění atletické disciplíny. Pozdravit nás přijedou také naši ocelářští hokejoví hrdinové a jednou z hlavních hvězd na akci bude letošní olympijská senzace – judista Lukáš Krpálek, který se určitě pochlubí i čerstvě upečenou zlatou medailí!

Po dřině následuje zasloužená odměna. V rámci Třineckých 90tek se na dvou scénách v průběhu večera vystřídají neotřelá hudební uskupení, která budou hrát až do pozdních nočních hodin. Na Scéně TRISIA vystoupí od 18.30 hodin punk-rockoví Maniac, autor nestárnoucích hitů Jan Kalousek a autoři současné hymny českých olympioniků – Paulie Garand & Kenny Rough. Scéna Maja bude patřit držitelům letošních Cen Anděl za videoklip roku Bert and Friends a holandskému art-popovému tanečnímu seskupení Ciao Lucifer. Máte se na co těšit!

Komentáře