Masarykův pohár dorazil i do Košařisk. Přivezl ho Chmielewski

KOŠAŘISKA Masarykův pohár přijel i do Košařisk. Místní skupina PZKO zorganizovala nejen pro své členy autogramiádu, na kterou přijel ocelář Aron Chmielewski a fanouškům ochotně odpovídal na všechny dotazy a otázky.

Jaké byly emoce po vítězném ukání?

Nepopsatelné. Všichni jsme chtěli, aby to vyšlo doma. Na jednu stranu jsme byli nervozní, nikdo samozřejmě nevěděl, jak to skončí, na druhou jsme se těšili, že hrajeme doma, že by to mohlo tentokrát vyjít. Nakonec to vyšlo, měli obrovskou radost. To, že jsme zvítězili doma před domácím publikem, je to neskutečný a nepopsatelný zážitek.

Jaké byly oslavy?

Samozřejmě bouřlivé, vždyť bylo co slavit. Nejdřív jsme oslavovali v šatně, pak samozřejmě s fanoušky.

Jaká atmosféra panuje v družstvu?

Za poslední dva roky se vytvořil velmi dobrý kolektiv, nijak se nehádáme, v šatně většinou vládne přátelská atmosféra. Když se náhodou vyskytne nějaký problém, hned si ho vyříkáme, vysvětlíme a atmosféra se vyčistí.

Jak se vám líbí na Zaolziu?

Líbí se mi tady velmi. Třinec je menší město, než na které jsem byl zvyklý, výhodou je, že je tady relativní klid, všude se dostanu autem bez větších kolon. Víc než Třinec se mi ale líbí hory, které jsou všude kolem, ty v Gdańsku nemáme.

Načasování dvojité radosti bylo naplánované?

To zajistil malý Chmielewski s manželskou, že to tak vyšlo. Paula přenášela skoro dva týdny, bál jsem se, že porod nestihnu. Chtěl jsem u něho být, malý to určitě vycítl a počkal až na pondělí po získání titulu. Po oslavě jsem se dvě hodiny prospal a jeli jsme do porodnice. To načasování bylo neskutečné. Jsem vděčný osudu, že to tak vyšlo.

Komentáře