Memoriál Oldy Tomšů: Ivan Martinčík nastoupil po boku syna Marka

NÝDEK Ivan Martinčík, kapitán bystřických fotbalistů, kteří vyhráli druhý ročník Memoriálu Oldy Tomšů, si zahrál v jednom týmu se svým synem Markem.

Letos 41letý Ivan Martinčík, který pár let nastupoval za Třinec a v dresu Příbrami okusil nejvyšší soutěž, si na turnaji v Nýdku zahrál se svým synem. „Až to bude v mistrovském zápase, pak skončím,“ zahlásil kapitán Bystřice.

S Markem jsme už jednou v přáteláku nastoupili. Hraje v Bystřici za dorost. Na rozdíl ode mne je pravák, a nenastupuje v obraně, ale ve středu zálohy. Není výbušný, ale zato má přehled, rozehrávku a výborně čte hru,“ řekl Ivan Martinčík na adresu svého potomka.

V úvodním semifinále Nýdek nestačil na nováčka I. B třídy z Oldřichovic, ve druhém Bystřice přestřílela Vendryni.

V duelu o třetí místo Nýdek prohrál s Vendryní a ve finále obhájce loňského vítězství z Oldřichovic podlehl Bystřici.

Ještě předtím proběhly dovednostní soutěže – nejdelší kop zaznamenal brankář Vendryně Tomáš Kolarczyk, v žonglování byl nejlepší jeho spoluhráč Mateusz Hulboj a v trefování břeven vyhrál domácí Tomáš Spratek.

Organizátoři rozdávali také individuální ceny. Ocenění pro nejlepšího brankáře převzal Vojtěch Cymorek z Oldřichovic, nejhezčí branku vsítil domácí Luboš Cienciala, nejlepším trenérem byl Zdeněk Černek z Bystřice a nejlepšími střelci dvougóloví Roman Konderla (Vendryně) a David Zoubek (Bystřice).

Výsledky:
Nýdek – Oldřichovice 1:3 (Cienciala, Gallitzdörfer, Huťka, Plevko).
Vendryně – Bystřice 3:4 (Konderla, Przywara, vlastní – Kisza, Zoubek, Buryan, Staniek).
O. 3. místo: Nýdek – Vendryně 1:3 (Tlacháč – Konderla, Hulboj, Divina).
Finále: Oldřichovice – Bystřice 1:2 (Samek – Zoubek, Fober).

První ročník turnaje: Oldřichovice – Bystřice 3:2, Nýdek – Vendryně 0:4. O 3. místo: Nýdek – Bystřice 2:4. Finále: Oldřichovice – Vendryně 1:1 (5:4 na pen.)

Komentáře