Město i firmy ocenily talentované žáky

TŘINEC  Včera odpoledne se v kulturním domě Trisia sešli nejtalentovanější žáci a studenti regionu.

Cenu Talent roku 2018 udělovanou městem Třinec si v letošním roce slavnostně převzalo 22 žáků a studentů základních a středních škol, kteří vynikají svými výsledky nejen ve škole, ale jsou úspěšní i v oblasti sportu, kultury, v hudbě, literatuře, ale i v přírodních vědách nebo oblasti IT technologií.

Letos ocenění získali: Kryštof Huta, Jakub Stryja, Adam Heczko, Vendula Maroszová, Jakub Kijonka, Zuzana Lisztwanová, Adam Kulig, Tomáš Tomíček, Natálie Králíková, Kateřina Balcarová, Barbora Pietrová, David Kofroň, Zuzana Czyžová, Tomáš Worek, Nikola Liberdová, Dominik Tabor, David Pastor, Denisa Gorzolková, Ondřej Hložek, Bára Sajdoková, Karolína Sasynová a František Buba.

Všichni ocenění dostali od města pamětní list, peněžitou poukázku a upomínkové dárky.

Ceny pro technicky zdatné, zvídavé a úspěšné reprezentanty soutěží základních i středních škol, milovníky matematiky, robotiky, budoucí inženýry a možná i vědce připravily také Třinecké železárny a další velké firmy regionu.

Třinecké železárny letos ocenily 50 studentů, 18 žáků devíti základních a 32 studentů šesti středních škol regionu. „Všímat si nadaných žáků, jsou-li navíc úspěšní v technických disciplínách, je naší milou povinností. Obzvlášť, pokud jim můžeme za jejich snahu poděkovat i malým dárkem,“ míní Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy.

Komentáře