Mikulášů můžete stihnout klidně několik

JABLUNKOVSKO, TŘINECKO Nejdříve, a to 1. prosince, rozsvítí na Jablunkovsku vánoční stromeček v Bukovci a v Milíkově. Akce v první obci začíná tradičně U Turka a je spojená s mikulášskou nadílkou v areálu za obecním úřadem. V Milíkově naplánovali navíc i ohňostroj.

Další, kdo si užije předvánoční atmosféru s čerty a anděly ve stejný den budou na Třinecku děti z Nýdku a z Bystřice, kam se na Mikuláše jezdí dívat i lidé ze širokého okolí.

Na Mariánském náměstí v Jablunkově bude mikulášský rej připravený 2. prosince od 16 hodin. Opět dorazí dlouhonozí andělé na chůdách. O něco později zazáří vánoční strom. V Mostech se bude ten den dít to samé, jen k tomu přidali organizátoři navíc zabijačku a mikulášský turnaj v kopané.

Hrádečtí také spojili Mikuláše s ohňostrojem. Užijí si ho 4. prosince od 17 hodin.

Obecní Mikuláš v Písečné bude rozdávat radost 5. prosince. Nicméně o dva dny dříve, tedy 3. prosince, se na návsi obce odehrají vánoční trhy. Odstartují ve 14 hodin. Těšit se můžete na ukázku kování koní, zabijačkové dobroty, vystoupení dětí, stánky s vánočními věcmi a mnoho dalšího.

Vánoční strom se v Bystřici rozsvítí 6. prosince od 16.30 v centru obce.

Sváteční atmosféru si můžete vychutnat v neděli 3. prosince na náměstí Svobody v Třinci, kdy město ovládne mikulášský jarmark. Na příchozí bude čekat od 10 do 18 hodin kromě množství stánků se svátečními dekoracemi či voňavými specialitami také bohatý doprovodný program.

Bude i pohádka pro děti, pošta pro Ježíška a vánoční dílničky. Bohatý program jarmarku uzavře v podvečer vystoupení zpěváka Milana Peroutky s kapelou Perutě.

Na náměstí bude rušno až do Vánoc. Mikulášský jarmark vystřídají o několik dní později Třinecké adventní podvečery, které budou navozovat sváteční náladu v Třinci od pondělí 11. do pátku 22. prosince. Denně od 15 do 19 hodin.

Jana, Halina

 

Komentáře