Místo adventních podvečerů farmářské trhy

TŘINEC Kvůli koronavirovým omezením předvánoční venkovní akce jsou pasé. V Třinci tak byl zrušen Mikulašský jarmak a adventní podvečery. Místo nich se budou konat farmařské trhy, jež nabídnout i sortiment s vánoční tématikou.

Třinecké farmářské trhy  se do konce listopadu konaly pravidelně jednou za čtrnáct dní, vždy v pátek. Kulturní dům Trisia, který tyto akce pořádal, se na základě rostoucí poptávky ze strany návštěvníků těchto trhů rozhodl uspořádat tyto akce mimořádně i v pátek 3. a 10. prosince. Ty by měly, mimo běžný sortiment regionálních potravin a výrobků, nabídnout i rozšířený sortiment s vánoční tématikou.

Trhy se budou konat před Kulturním domem Trisia v uvedené páteční dny od 9 do 17 hodin. S ohledem na aktuálně platná nařízení vlády je zakázáno konzumovat na veřejnosti potraviny.

– Prodejci regionálních potravin, ale i výrobci vánočních dekorací budou mít možnost alespoň takto nabídnout své zboží, které měli připravené na Mikulášský jarmark či Třinecké adventní podvečery. Ty jsme museli s ohledem na aktuálně platná nařízení vlády, související s rozšiřující se pandemií covid-19 a rostoucím počtem lidí s těžkým průběhem nemoci, bohužel zrušit – uvedla k tomu primátorka města Věra Palkovská.

Komentáře