Místo sálu bytovky, kulturák v nedohlednu

JABLUNKOV Kulturní dům v Jablunkově – nekonečné téma již 30 let. V roce 1987 přestal sloužit veřejnosti, v průběhu let budova chátrala a dnes je místo kulturáku díra v zemi. Otázka zní, na jak dlouho. 

„Měli jsme a pořád máme plány postavit novou multifunkční budovu, jejíž součástí bude kulturní sál, ale bohužel nemůžeme se dohodnout s majiteli sousední budovy. Z toho důvodu nemáme dokončené stavební řízení, tudíž stavět nemůžeme. Věříme, že se nakonec domluvíme, projekt budeme realizovat a v místě díry bude stát kulturní dům, který Jablunkov zcela určitě potřebuje,“ vysvětlil současnou situaci Robert Cieślar, spolumajitel společnosti Jablunkovské centrum a ředitel firmy Netis.  

Protože „tahanice“ o stavební povolení zřejmě ještě nějakou dobu potrvají, společnost Jablunkovské centrum se rozhodla opravit hotel Horal.  

 

 „Původně jsme měli v plánu, že v prvním patře vybudujeme společenský sál pro 200 lidí. Od této varianty jsme museli upustit, jelikož statik tuto alternativu nedoporučil. Takže v přízemí budou prodejny, jak bylo v plánu a v prvním patře bytové jednotky,“ nastínil nejnovější plány Cieślar.

Na foto vizualizace plánované stavby v místě bývalého kulturního domu.

Zda kulturní dům v Jablunkově nakonec bude, je prozatím ve hvězdách. Realitou je  kompletní přestavba hotelu Horal.

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekSto zvířat v rokáči
Další článekFajne rano!