Mistryně světa v mažoretkovém sportu jsou z Písku

PÍSEK Další mistrovské tituly přivezly ze světového šampionátu v mažoretkovém sportu v Praze sestry „Pietrovky“ z Písku – Veronika a Barbora. Holky si podmanily nejen Evropu, můžou se pyšnit titulem Mistryně světa duo 2bat.

Mistrovství světa jste se zúčastnily poprvé?

Mistrovství světa jsme se již v minulosti několikrát účastnily a pokaždé jsme si přivezly krásné výsledky a tituly. Holky se z předešlých let již pyšní tituly. II. Vice Mistryně Světa v kategorii solo senior 1BAT a v kategorii solo junior 2BAT. Několikrát stály těsně pod příčkami a to na 4. a 6. místě. 2.

Jaká v Praze panovala atmosféra?

Atmosféra byla naprosto úžasná, to nejde snad ani slovy popsat. Holky měly v hale neskutečnou podporu. Jsme maličký „tým“, který tvořím já jako trenérka a dcerky, ale když nastoupily na plochu ať už každá zvlášť nebo společně, ta podpora, fandění, povzbuzení, potlesk, to bylo něco neskutečného, vždycky mi to vehnalo slzy do očí. Holky dostaly spousty krásných dárečků a dopisů od mažoretek z jiných týmů.

Jak probíhala příprava před šampionátem?

Holky před mistrovstvím trénovaly několik hodin denně, chtěly podat opravdu co nejlepší výkony a chtěly jet na svět s tím, že pro to udělaly opravdu maximum. Sólové kategorie patří na těchto soutěžích k nejvíc obsazeným, konkurence je opravdu obrovská.

Jaké tituly jste přivezly?

Barča soutěží v kategorii senior, což je nejtěžší a nejobsazenější kategorie a říká se ji Královská. Konkurence tam je obrovská.  Naše Barča získala 2. místo a titul II. Více Mmistryně Světa. Soutěží zde děvčata v rozmezí od 15 do 26 let, takže věkový rozdíl je opravdu velký.

Přestože je Verča věkově ještě juniorka, tak ve dvojicích musí startovat se sestrou v seniorské kategorii. V kategorii duo senior 2BAT se našim holkám povedl neskutečný výkon a zaslouženě braly 1. místo a titul Mistryně světa.

Se všemi svými choreografiemi se nám povedlo stát na vyhlášení v TOP 6, je to neskutečný pocit. Verča v sole 1bat získala nádherné 5. místo. Se sestavou 2bat stála na 6. místě. Seniorské duo 1bat obsadilo krásné 5. místo a rovněž Barča se sestavou 2bat brala 5. místo. Hodiny strávené v tělocvičně se opravdu zúročily a máme z toho neskutečnu radost.

Jaké máte plány do budoucna?

Dosáhly jsme sice nejvyšší mety, kterou lze v tomto sportu dosáhnout, to ale neznamená, že usneme na vavřínech. Pořád je potřeba se zlepšovat a pilovat, konkurence je obrovská a rok od roku silnější. Moc dobře víme, že je potřeba makat a makat a dávat do našich sestav vše. Čeká nás další sezona a už teď se na ni nesmírně těšíme. Stále máme další a další cíle a sny.

 

Komentáře