Mladý muž se v Ropici nadýchal oxidu uhelnatého

ROPICE Mladíkovi se v koupelně udělalo nevolno při delším sprchování a neustálém ohřívání teplé vody pomocí zánovní karmy. Při příjezdu hasičů, kdy už byly koupelnové dveře otevřené a dovnitř alespoň částečně proudil čistý vzduch, již byl při vědomí.

V Ropici zasahovaly včera večer dvě jednotky hasičů. Muže s vážnými zdravotními problémy vyvedli hasiči do bezpečí, celý domek i s podkrovím odvětrali. „Do zdravotnických zařízení byli vedle mladého muže odvezeni kvůli kontrole zdravotního stavu také další dva dospělí a tři děti,“ informuje Petr Kůdela, tiskový mluvčí hasičů. 

„Vnitřek domku hasiči vyvětrali otevřením oken a všechny osoby vyvedli ven. Nejvíce nebezpečno bylo v té době v prvním patře pod sedlovou střechou – hasiči zde naměřili až 220 ppm. Šlo pravděpodobně o oxid uhelnatý, který sem unikl při otevření dveří koupelny,“ dodává Kůdela.

Dospělý syn majitele domu byl převezen do Městské nemocnice Ostrava, která dosud jako jediná v Moravskoslezském kraji disponuje hyperbarickou komorou. Také ostatní členové domácnosti, i když nevykazovali známy nadýchání, byli odvezeni na kontrolu do nemocnice.

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekFajne rano!