Mobilní očkování pokračuje

REGION, JABLUNKOV Mobilní týmy v Moravskoslezském kraji už naočkovaly přes tisíc lidí. S vakcinací bez předchozí registrace budou pokračovat i v následujících dnech – v Jablunkově dnes a zítra.

Mobilní očkovací týmy už navštívily více než desítku lokalit v regionu. Bez předchozí registrace lidem naočkovaly přesně 1032 vakcín proti onemocnění covid-19.

V minulém týdnu jsme v našem kraji dosáhli vakcinace alespoň jednou dávkou u poloviny všech obyvatel. Ukončené očkování už má 45 procent lidí, tento podíl se ovšem počítá z celkového počtu obyvatel, tedy i těch, kteří být očkování nemohou například kvůli nízkému věku, zdravotnímu stavu nebo nedávno prodělaném covidu – uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že do terénu vyrážejí mobilní týmy Fakultní nemocnice Ostrava, ale také nemocnic zřizovaných krajem: Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, Nemocnice Třinec a nemocnice v Krnově.

Pokud se jedná o očkování v Jablunkově, kde posledně možnost nechat se naočkovat bez předchozí registrace využilo 172 lidí, mobilní tým bude zájemcům k dispozici dnes, 27. srpna, od 15 do 18 hod. a zítra, tedy v sobotu 28. srpna, od 8 do 11 hod. Vždy na rohu Mariánského nám. a Dukelské ulice, vedle KB.

Zájemci o očkování si budou moci opět vybrat mezi jednodávkovou a dvoudávkovou vakcínou, k dispozici budou vakcíny od společností Johnson&Johnson a Pfizer/BioNTech. Očkování bude možné pro osoby starší 16ti let. Infekce se nyní nejvíce šíří hlavně mezi neočkovanými ve věku šestnáct až třicet let.

 

 

Komentáře