Moravskoslezští hasiči rozvážejí testy i vakcíny

  REGION Profesionální hasiči z HZS MSK organizují „rozvážkovou“ koronavirovou službu pro celý Moravskoslezský kraj už více než rok. Zajišťují rozvoz vakcín proti covidu, testovací sady a respirátory pro školy a dalších ochranné pomůcky. Doposud rozvezli skoro 1,2 milionu testů pro školy a 410 tisíc dávek vakcín.

  Před týdnem, během středečního dopoledne, profesionální hasiči rozvezli do 22 obcí z rozšířenou působnosti 339 tisíc AG testovacích sad pro školy. Ty si následně vyzvedly testy z radnic.  Při dvou předchozích hasičských rozvozech (během dubna) šlo do MS kraje celkem 833 tisíc školních testů.

  Pokud se jedná o vakcíny proti covidu, tak o ledna letošního roku do pondělí 24. května hasiči rozvezli 410 tisíc dávek. Lahvičky putovaly do očkovacích center, domovů pro seniory a k vybraným praktickým lékařům ve speciálních chladničkách, doplněných termografy, které nepřetržitě zaznamenávají teplotu uvnitř chladícího boxu.

  Nutno dodat, že tyto speciální chladničky mají rovněž pevná molitanová plata proti otřesu, která vyžadují během transportu některé typy vakcín.

  Rozvážkovou“ koronavirovou službu pro celý Moravskoslezský kraj zvládají profesionální hasiči z HZS MSK vedle své běžné zásahové činnosti už více než rok.

  Komentáře