Motorkář pod vlivem alkoholu srazil na přechodu starší ženu

TŘINEC Dnes večer došlo v Třinci na Dukelské ulici ke smrtelné nehodě. Motorkář zde na přechodu srazil starší ženu, ta bohužel nehodu nepřežila. 

Podle vyjádření policie 28letý motorkář nadýchal 0,8 promile alkoholu. Řidič motocyklu Ducati Monster jel ve směru od Vendryně. „Rychlost jízdy nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem stroje a předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace,“ popsala mluvčí policie Zlatuše Viačková.

I když svědci a pak i záchranáři poskytli ženě ve věku 76 let první pomoc, žena svým zraněním podlehla. „Osmasedmdesátiletá žena, která byla sražena motocyklem, nejevila v okamžiku příjezdu posádek ZZS žádné známky života. Záchranáři proto ihned pokračovali v laicky zahájené snaze o záchranu postižené, a to rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků. Veškerá snaha týmu však byla marná, krevní oběh pacientky se nepodařilo obnovit a zasahující lékař musel konstatovat její smrt,“ popsal Lukáš Humpl, mluvčí záchranářů.

Ošetřen musel být také osmadvacetiletý motocyklista, který měl pouze lehké poranění a následně ho záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice.

Komentáře