Veteráni přijeli do Milíkova

MILÍKOV Tento víkend milíkovské hřiště patřilo milovníkům starých aut, mustangům, americkým bourákům. Na své si určitě přišli nadšenci divokého západu, kteří mohli přijít v country kostýmech (vstupné pak měli zdarma), neboť akci doplnili i rajťáci, kteří předvedli podkování, zajímavá byla projížďka na koni či v kočáře.

Počasí celé akci, která je určena pro všechny bez rozdílů věku, přálo. Všichni si užili bohatého doprovodného programu. Po celé tři dny se na scéně střídala jedna kapela za druhou. Celou akcí provázeli herec Petr Rychlý a Ivo Kunetek.

Lidé se mohli zúčastnit různých soutěží – chůze na chůdách, jízdu na elektrickém býku. Velký zájem byl o vyhlídkový let vrtulníkem. Ale především návštěvníci mohli po celou dobu obdivovat krásu korábů amerických silnic. Každý si přišel na své. Nechybělo chutné občerstvení či míchané nápoje.

I pro nejmenší byla připravena řada atrakcí, děti se mohly svézt na malých autíčkách, nechyběl skákací hrad, malování na obličej a mnoho soutěží s možností výhry zajímavých cen.

„Celou akci plánujeme rok dopředu. Hlavní organizační štáb tvoří čtyři lidé. Po třech letech, kdy pršelo, konečně nám počasí přálo. Letos se přihlásil rekordní počet aut, a to až 142. Účast je rok od roku větší,“ s hrdostí nám prozradil hlavní organizátor celé akce pan Rudolf Cieslar, pak rychle dodal: “Původně celá akce měla trvat jeden den, ale většina účastníků říkala, že by rádi přijeli už v pátek, tak jsme v pátek už začali, přibrali jsme i neděli, je z toho tato velkolepá třídenní akce.“

Na otázku, zda plánují nějaké změny na příští rok, kdy proběhne jubilejní 10. ročník, odpověděl: “Příští rok máme desátý ročník, už dnes mohu prozradit, že chystáme novou image.“

Ale jakou, to prozatím nechtěl sdělit.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekObchvat Třince stavbou roku
Další článekFajne rano!