Muž, který včera v nemocnici střílel ze samonabíjecí pušky, je obviněn

TŘINEC V souvislosti s včerejší střelbou v areálu Nemocnice Třinec byli zadrženi dva muži ve věku 44 a 46 let.  Střílel mladší můž, a to ze samonabíjecí pušky (na foto), pro kterou záměrně dojel domů. U jednoho z podezřelých policisté během domovní prohlídky zajistili pět zbraní a přes 1 500 kusů střeliva.

Mladšího zadrženého muže obvinil dnes policejní  komisař  ze zločinu vydírání a přečinu výtržnictví a staršímu muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví.

V souvislosti s včerejší střelbou v areálu třinecké nemocnice  v průběhu včerejšího a dnešního dne proběhly domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor. Dále třinečtí kriminalisté vyslechli svědky a ostatní osoby a u jednoho z podezřelých  zadrželi pět kusů  zbraní a přes 1 500 ks střeliva. Zajištěné zbraně a střelivo budou zaslány k odbornému zkoumání.

Dle policejní mluvčí Pavly Jirouškové, sled událostí vedoucích k výstřelu v třinecké nemocnici, se odvíjel následovně:

Dne 8. června dvě hodiny po půlnoci nejprve starší z mužů při převozu sanitním vozidlem do nemocnice k ošetření, měl vyhrožovat zasahujícím zdravotníkům fyzickým napadením a zastřelením.  Po příjezdu sanitky na parkoviště nemocnice a vystoupení ze sanitky měl odmítnout lékařskou pomoc a následně nereagovat na výzvy ostrahy k opuštění areálu.  Měl začít kopat, bouchat do dveří vedoucích k chirurgické ambulanci a po opakované výzvě hlídače, jej měl fyzicky napadnout.  Byl ostrahou zpacifikován a po chvíli puštěn.

V těchto okamžicích se vkládá do konfliktu i mladší obviněný muž (známý prvního). Měl zde mít také slovní a fyzický konflikt s ostrahou nemocnice, poté měl odjet do svého bydliště, kde si měl vzít dvě legálně držené zbraně a vrátit se zpět k nemocnici. U vrátnice měl  pod pohrůžkou namířené zbraně (samonabíjecí pušky) požadovat po pracovnicích ostrahy, aby si lehli, když neuposlechli, tak ze zbraně vystřelil do země.  Na pracovnici vrátnice měl zakřičet, aby mu otevřela vjezdovou závoru. Žena z důvodu obavy o svůj život, tak učinila. Vjel do areálu, kde hledal svého známého, který se však zde již nenacházel a po chvíli odjel pryčKrátce po události byli oba muži zadrženi v místě bydliště jednoho z nich.

Mladšímu z mužů hrozí trest odnětí svobody až do výše osmi let a byl podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Protiprávní jednání staršího z mužů je řešeno na svobodě a hrozí mu trest odnětí svobody do výše tří let.

Foto: Policie ČR

 

Komentáře