Muž napadl v Třinci dvě ženy. Policie hledá jednu z nich

TŘINEC Ze soboty na neděli 27. – 28. července muž napadl hned na dvou místech v Třinci dvě ženy.

V prvním případě došlo k přepadení mladé ženy, které pachatel za užití násilí ukradl mobilní telefon, který poškozená držela v ruce. K přepadení došlo na náměstí Míru  poté, co poškozenou pachatel pronásledoval z ulice Lidické, kde si oběť vytipoval.

Třinečtí kriminalisté po třech dnech od spáchání tohoto zvlášť závažného zločinu pachatele vypátrali a zadrželi. „V současné době je proti muži vedeno trestní stíhání a nyní se nachází ve vazební věznici. Obviněný 29letý muž je cizí státní příslušnosti a již v minulosti byl odsouzen za násilnou i majetkovou trestnou činnost. Na svobodě byl necelý měsíc a v České republice měl hledat pracovní uplatnění. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ popisuje policejní tisková mluví Eva Michalíková.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že stejný pachatel se téže noci měl dopustit druhého loupežného přepadení dosud neznámé ženy, kterou měl doprovázet či pronásledovat z ulice Lidické do přesně nezjištěného místa v Třinci. Tam ji měl povalit na zem a násilím se zmocnit náušnic ze žlutého kovu. Odcizené náušnice měl při zadržení u sebe a k samotnému činu se sám doznal. Poškozená žena se v této věci neobrátila na policii.

Policie ČR hledá případné svědky této události, obzvlášť ženu, která byla přepadena, aby se obrátila na bezplatnou linku 158, případně na kteroukoliv policejní služebnu. Také se může obrátit na telefonní čísla 974 742 651 nebo 725 515 860.

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekKometu hattrickem zhasnul Chmielewski