Muž spadl do jímky, pomohli mu policisté

TŘINEC Šedesátiletý muž  při kontrole stavu vody zakopl a přepadl do jímky s dešťovou vodou. O pomoc volal více než dvě hodiny. Nakonec díky sousedovi mu pomohli policisté.

Před dvěma dny ve večerních hodinách policisté přijali oznámení od muže, který uvedl, že ze sousedního rodinného domu slyší opakované volání o pomoc. -Policisté obvodního oddělení Třinec byli na uvedené adrese do pár minut, kde již na ně čekal oznamovatel. Ten jim v krátkosti řekl, že když procházel kolem sousedního domu, uslyšel volání o pomoc, ale ze strachu ze sousedova psa, se neodvážil vstoupit na pozemek – uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Třinecká hlídka na nic nečekala a ihned přeskočila plot, následně neuzamčeným zadním vchodem vstoupila do přilehlého sklepa, odkud se ozývalo volání o pomoc. – Ve sklepní části domu policisté nalezli v jímce na dešťovou vodu uvězněného a podchlazeného staršího muže, který stál po prsa ve vodě asi v 3 metrové hloubce. Zraněného muže hlídka vytáhla za pomocí policejního teleskopického žebříku. První pomoc mu byla poskytnuta přivolanými zdravotníky, kteří jej s podchlazením a zraněním končetin převezli do nemocničního zařízení – popsala Bělunková.

Šedesátiletý muž na místě uvedl, že při kontrole stavu vody nešťastnou náhodou zakopl a přepadl do jímky, odkud volal o pomoc více jak dvě hodiny.

 

Komentáře