Muž spadl z výšky, poranil si mozek

Ilustrační foto

CHOTĚBUZ  Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera večer u vážného pracovního úrazu v elektrárně v Chotěbuzi, kde osmačtyřicetiletý muž spadl z výšky asi šesti metrů a byl v bezvědomí.

Informaci o události v elektrárně v Chotěbuzi přijali pracovníci krajského operačního střediska před půl devátou a na pomoc vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína, stejně jako lékařská posádka z Třince. K zásahu vzlétl následně také ostravský vrtulník LZS.

V okamžiku příjezdu záchranářů byl muž v bezvědomí. Jeho dýchání selhávalo, stejně jako krevní oběh a pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Zasahující lékař musel zajistit dýchací cesty intubací a převést pacienta na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři naložili krční límec, pánevní pás a uložili jej do podtlakové matrace, podali rovněž potřebné léky a infuzní roztoky – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vážná poranění hlavy a mozku, hrudníku a dolní končetiny. Pacient byl přijat na palubu vrtulníku a následně letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Komentáře