Muzea a galerie opět zvou k návštěvě

REGION Muzea, galerie a všechny ostatní kulturní instituce byly zavřené skoro dva měsíce. Díky zlepšující se epidemické situaci se včera muzea a galerie částečně otevřely. A některé z nich hned nabízejí předvánoční tvořivé dílny.


Nyní muzea a galerie již fungují, ale musí dodržovat limitovaný počet návštěvníků, tedy maximálně čtvrtinovou kapacitu, a všechna platná epidemiologická opatření. – Umělecké a kulturní zážitky jsou pro spoustu z nás nepostradatelnou součástí života. Koronavirová krize ochromila nejen ekonomiku a cestovní ruch, ale také kulturu. Trvalo to více než šest týdnů, takže jsem moc rád, že se už otevřou alespoň zámky, muzea a galerie. Věřím, že si lidé budou chtít zpříjemnit předvánoční období a na nějakou výstavu či prohlídkový okruh vyrazí –  uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Před návštěvou zámku, muzea či galerie je si třeba ověřit, jak daná instituce funguje – kdy se otevírá, zdá je možnost rezervace on-line vstupenek apod. Bez rezervace je možné vyrazit třeba do Muzea Těšínska či jiných muzeí. Některé z nich nabízejí kromě prohlídky expozice rovněž předvánoční tvořivé dílny.  Patří k nim již zmíněné Muzeum Těšínska, které na dílničky s vánoční tematikou zve do Českého Těšína od 12. prosince. V Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře  nazdobit perníček nebo vyrobit svíčku či ozdobu na stromeček lze již od zítřka, tedy od soboty 5. prosince. Dílničky potrvají až do Vánoc.

Foto: Muzeum Těšínska

Komentáře