Muzikantské špičky z Třince rozvibrují kino jazzem a rockem

TŘINEC Poslední říjnový podvečer letošního roku bude kino Kosmos patřit milovníkům živé jazzové a rockové hudby. Behem koncertu, který 31. října začne v 17 hod. se představí kromě žáků soukromé umělecké školy také skvělí koncertní hudebníci: Joe After, Pavel Pilch, Radek Morcinek, Pavel Divín, Zbigniew Kaleta nebo Filip Macura.

Na Jazz ROck Session – koncert hudebních talentů regionu – zve soukromá základní umělecká škola TUTTI MUSIC ve spolupráci s Městským kinem Kosmos. –  Myšlenka uspořádat i v letošním roce jazz-rock koncert vznikla už po loňském velmi úspěšném vystoupení nazvaném Jam session – Den poté. Podpořena byla i tím, že v současné době na naší škole působí několik špičkových hudebníků tohoto žánru, kteří aktivně hrají styl jazz a rock – objasňuje pořádání koncertu Eduard Turoň, ředitel Soukromé základní umělecké školy TUTTI MUSIC.

Byla by věčná škoda, kdyby si svůj talent nechali žáci místní umělecké školy jen pro své rodiče a příbuzné, proto jsme přišli s nápadem nabídnout jim důstojný sál pro veřejný koncert – dodává ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Během koncertu umocněného projekcí videoklipů a fotek se např. představí:

· JOE AFTER – basista, který spolupracuje s Jarkem Nohavicou, s Rock’n’roll bandem Marcela Woodmana a který působil i v zahraničních orchestrech.

· PAVEL PILCH, hráč na bicí nástroje, který působil v kapele Charlie Straight.

· sólisté Národního divadla moravskoslezského v Ostravě – zpěváci RADEK MORCINEK a PAVEL DIVÍN

· sólista Katowického rozhlasu a profesor hry na dechové nástroje na Ostravské univerzitě a Janáčkové filharmonii, saxofonista ZBIGNIEV KALETA

· další aktivní koncertní hudebníci jako např. klávesista FILIP MACURA spolupracující se zpěvačkou Markétou Konvičkovou.

Komentáře