JABLUNKOV Svitla naděje, že ostudný nekonečný příběh tankodromu směrem k rybárně na Bělé v Jablunkově skončí. V březnu se chystá výběrové řízení na zhotovitele stavby nové silnice.

Ostatně na tristní stav komunikace, plné rozsáhlých výmolů, poukázel teď při své návštěvě města veřejně i Jiří Drahoš.

Lidé, kteří v místě bydlí, si zoufají hlavně po dešti nebo když taje sníh. Jestli se chtějí někam dostat pěšky, musí kličkovat mezi hlubokými kalužemi. V opačném případě si denně ničí auta.

„Na opravu silnice máme hotové stavební povolení. Jedná se úsek dlouhý 344 metrů, který se sundá až na základy. Celý povrch uděláme nový včetně obrubníků kolem břehů,“ sdělila Žaneta Poloková z odboru hospodářství jablunkovské radnice.

Příjezdová komunikace k restauraci je však z podstatné části situována na pozemku, který patří společnosti Nehlsen Třinec.

Před dvěma lety zástupci Jablunkova jednali s firmami, které působí v této lokalitě, aby dohodli podmínky, za kterých město převezme obslužnou silnici do svého vlastnictví. Zastupitelé se rozhodli, že nejprve musí být silnice opravená a pak je teprve město připraveno zařadit ji do pasportu místních komunikací.

Na financování stavby se proto bude podílet více subjektů. Spolu s firmou Nehlsen, město a další podnikatelé, kteří v místě působí.

„Kolik činí odhadovaná investice, zatím před výběrovým řízením nechceme zveřejňovat,“ doplnila Poloková.

„Stav dané silnice nás také znepokojuje. Můžu potvrdit, že platí naše přísliby Jablunkovu, které jsme dali v souvislosti s rekonstrukcí. Její oprava je dnes v plné kompetenci města,“ sdělil jednatel společnosti Nehlsen Michael Trojka.

Jana

Komentáře