Na Girové zemřel muž, policie šetří proč

PÍSEK Staršího podchlazeného muže v bezvědomí nalezl včera ráno u vrcholu Girové mladý běžec. Přes snahy záchranářů 65letý muž zemřel. Příčinu smrti šetří policie.

Muže v bezvědomí našel před sedmou ráno mladý sportovec, který vyrazil na horský kondiční běh. – Informaci jsme obdrželi od dispečinku linky 155 Moravskoslezského kraje. Na místě jsme zjistili, že muž je v bezvědomí. Ihned jsme proto zahájili resuscitaci s pomocí automatizovaného externího defibrilátoru. Poté k nám dorazil s potížemi kvůli terénu i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci – popsal výjezd Libor Kluz, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Dispečink zdravotnických záchranářů do akce povolal i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Jelikož vrtulník nemohl přistát přímo na místě, lékař s dalším zdravotníkem museli pěšky v horském terénu zdolat vzdálenost 1,5 km. I přesto, že všichni záchranáři poté dál pokračovali v pokusech obnovit muži životní funkce, lékař nakonec konstatovat jeho smrt.

– Její příčiny a fakt, že muž, který byl místní, se nacházel cca 10 kilometrů od domova, nyní šetří Policie ČR. Ta si také převzala od záchranářů tělo a převezla jej k pitvě – doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy.

Foto: TZ

Komentáře