Na Javorovém se opět závodilo

TŘINEC Javorový vrch je pro extrémní sporty jako stvořený. Je oblíbeným místem horských běžců, potkáte tam i horská kola. Neodmyslitelně k němu patří také paragliding. Spojením všech tří disciplín vznikl unikátní závod Katusha. Organizátorem je paraglindingová škola El Speedo – flying community.

Jedná se o štafetový závod v outdoorových disciplínách, první běží na Javorový běžec, tam předá štafetu paraglidistovi, ten odstartuje, dole se musí trefit do vyznačeného sektoru. Pokud se netrefí, musí oběhnout trestné kolečko, potom dobíhá ke startovní bráně, kde předává štafetu cyklistovi a ten jede 20kilometrový okruh.

Závodů se můžou zúčastnit i jednotlivci, ti ovšem musí zvládnout všechny tři disciplíny sami, tím získají titul Javorový muž, Javorová žena.

Novinkou letošního závodu bylo, že všichni tři závodníci ve štafetovém závodě museli společně projít cílem a zazvonit na zvonek.

Proč Katusha?

Katusha je rychlá raketa a ten závod je právě raketový v outdoorových disciplínách, většinou se tyto závody dělají delší. Je to velmi specifický závod nejen v rámci České republiky, protože spojení těchto disciplín není moc obvykle,“ prozradil jeden z organizátorů celé akce.

Tento závod je charakteristický i tím, že se jedná spíš o společenskou záležitost.

„Zveme sem různé kapely, chceme, aby se závodníci po závodě společně pobavili,“ prozradili Dalibor Carbol, ředitel závodu, který stíhal vše zdokumentovat i zazávodit.

Pořadatelé mysleli i na děti, pro které byl v průběhu celého závodu vymyšlen zajímavý program.

Mohly se pobavit s Klaunem a bublifukem….

….někdy si dospělí hráli víc jak děti.

Byly přichystány tvořivé dílničky, ale i soutěže.

„Velmi rádi sem jezdíme, nebereme to ani jako výzvu, spíš jako společenské setkání stejných bláznů jako jsme my. Baví nás to tady, je tady nádherně. Závodu si chceme hlavně užít a ve zdraví doběhnout do cíle,“ sdělovala své dojmy na startu většina závodníků.

Výsledky:

V mužských týmech zvítězili – Filip Lužný, Robert Grimm, Adam Pilčík.

V ženských týmech zvítězily – Karolína Bojková, Simona Kaněrová, Žofie Pánková.

Javorovým mužem se stal Jiří Foltys.

Javorovou ženou se stala Denisa Kratochvílová.

Komentáře