Na ledové království na silnicích doplatil i řidič autobusu

REGION Pevné nervy, chladná hlava a dobré auto – bez toho dnes na mnohé cesty II. III. a IV. třídy nešlo vyjet. Řidiči se po nich sunuli na dvojku. Podobně na tom byli chodci, mnozí se raději brodili po krajnicích sněhem, než aby se rozplácli na kluzké silnici. 

Místo silničářů byl totiž na komunikacích led. A tak třeba trasu mezi Návsím, Milíkovem a Bystřicí jste mohli projet pouze krokem, pokud jste nechtěli riskovat to, že skončíte v protisměru, nebo v příkopu.

Na situaci doplatil řidič autobusu, který ráno vezl dětí z Milíkova do školy v Jablunkově a zůstal stát na kopci Warcop.

Jedná se o krajskou cestu, tudíž její odklízení nezajišťují obce, ale Správa silnic moravskoslezského kraje.

„Včera sněžilo, naše auta tam jezdila v noci. Ráno přestalo sněžit, teplota šla nahoru a dispečer prostě nepředpokládal, že by tam mohl nastat problém. Víme, že je to problematické místo, věnujeme mu zvýšenou pozornost,“ uvedl Milan Novák, technicko-provozní náměstek SSMSK.

Dodal, že jakmile dostal dispečer informaci od autobusového přepravce o tom, že je na kopci problém, ihned tam vyslal sypač.

Novák slíbil, že se tomuto úseku bude SSMSK více věnovat, a zváží, zda by v budoucnu nebylo lepší, kdyby se Warcop solil. Vše ale bude odvislé od toho, jestli to umožní ekologové.

Halina

Komentáře