Na Osůvkách mají nové hřiště

TŘINEC V Třinci vyrostlo další nové veřejné dětské hřiště, konkrétně u Základní školy v příměstské části Osůvky. Náklady na jeho vznik ve výši 1,5 milionu korun zajistilo město ze svého rozpočtu.

Práce nad novým hřištěms s pěti hracími prvky a s dopadovou plochou z lité gumy. začaly 4. dubna.  Po zhruba měsíci bylo hřiště předáno dětem k užívání. – Ať nové hřiště dětem slouží a dělá jim radost. Město každoročně vynakládá nemalé peníze na údržbu, rekonstrukce či výstavbu nových sportovišť, tělocvičen, dětských hřišť a herních prvků. Jsme přesvědčeni, že investice do dětí a mládeže se vždy vrátí. Chceme děti motivovat k pohybu třeba tím, že si budou moci hrát na pěkných hřištích – sdělila primátorka Třince Věra Palkovská.

Hřiště je veřejné a může se stát centrem setkávání maminek a tatínků dětí v Osůvkách. – Zvláště po kovidové době je důležité, aby se lidé opět scházeli – dodala primátorka.

Dětská hřiště jsou jednou z priorit vedení města. V posledních několika letech získali moderní víceúčelové hřiště s veškerým potřebným zázemím například školáci ze Základní školy Kaštanová a sousední Církevní základní školy na Sosně. Rekonstruované hřiště využívají v odpoledních hodinách také zájemci z řad veřejnosti. Náklady na rekonstrukci si vyžádaly 8,5 milionu korun. Děti ze Sosny se těší ze dvou nových hřišť na ulicích Sosnová a Habrová. Bylo zmodernizováno i venkovní sportoviště u Základní škole Slezská na Terase, které se po rekonstrukci rovněž změnilo na víceúčelovou sportovní plochu s kvalitní běžeckou dráhou a fotbalovou hrací plochou. Z nového hřiště se radují i žáci polské ZŠ a MŠ v Oldřichovicích, kde přibylo kromě sportovní plochy také doskočiště, výukový altán a nové herní prvky pro nejmladší děti. V loňském roce město otevřeno hřiště s herními prvky na náměstí Míru v Třinci. Kousek od rušného centra tak vznikl prostor pro zábavu i pohyb.  Nové je i hřiště v části Kanada, kde houpadlo, kolotoč a hřiště s koši vyšlo na cca půl milionu korun.

Shrnuto a podtrhnuto: v letech 2019 až 2022 investovalo město do výstavby nových hřišť a herních prvků téměř 14 milionů korun. Náklady na opravy a údržbu všech dětských hřišť, fotbalového a atletického hřiště a herních prvků v lesoparku dosáhly pak téměř 27 milionů korun.

Foto: TZ

Komentáře