Na třineckém kulturním domě je velryba

TŘINEC Garantem kultury pro letošní rok se pro třinecký kulturní dům TRISIA stalo SMOLO – společnost zabývající se mj. odpadovým hospodářstvím. Toto poněkud nevšední spojení vyústilo prozatím do velryby v plastové láhvi tedy nástěnné malby na zdi Trisie. Autorem muralu je brněnské uskupení Malujeme jinak.

Doba covidová nás donutila hledat nový zdroj příjmů pro zajištění stability společnosti; nikdo nevěděl, jak dlouho bude trvat a jak dlouho nám budou opatření omezovat nejen ten kulturní, ale hlavně běžný život, a tak jsme nabídli spolupráci místní firmě, která se i přes současnou složitou dobu rozhodla kulturu města podpořit. Tak vzniklo partnerství subjektů TRISIA a SMOLO. Společnost zabývající se mj. odpadovým hospodářstvím se pro letošní rok stala naším Garantem kultury, a přispívá k zajištění provozu kulturního domu vysvětlila spolupráci mluvčí Trisie Jana Španíková.

Uměleckým reklamním ztvárněním partnerství obou společností je mural, tedy nástěnná malba na boční stěně kulturního domu. Téma výběrového řízení, do kterého bylo přihlášeno 24 návrhů z celé republiky, znělo „Jsme energií v odpadech, energií v kultuře jste vy!“

 

Odborná komise, složená ze zaměstnanců magistrátu, knihovny, uměleckých škol a
samozřejmě TRISIA a SMOLO, vybrala návrh brněnské party Malujeme jinak. Jsme rádi, že se nám povedlo shodnout na této formě propagace, tedy dali jsme přednost malbě před běžným PVC bannerem. Uvidíme, co na to řeknou Třinečané a zdali se z „Velryby“ stane součást třineckého koloritu. Každopádně jsme rádi, že jsme odkrojili další kousek šedivého centra města. Malba bude k vidění minimálně 12 následujících měsíců – uvedla k malbě Španíková.

 

Foto: ikz

Komentáře