TŘINEC Rovněž letos se Třinec přidal k celorepublikové dobrovolnické akci Ukliďme svět, ukliďme Česko! S igelitovými pytli a pracovními rukavicemi vyrazilo 1. dubna do terénu i vedení města společně s několika třineckými radními, zastupiteli a pracovníky magistrátu.

Jejich cílem byly ulice a veřejná prostranství mezi magistrátem a sportovním komplexem STaRS. Za zhruba dvě hodiny se jim podařilo naplnit 13 pytlů odpadků, mezi nimiž se objevily i unikátní kousky jako dámské kalhotky, ponožky, hokejový puk, obnošená obuv, návleky na boty nebo použitá dětská plena. Velké zastoupení měly papírky a obaly všeho druhu, kelímky a prázdné láhve, ať už z plastu nebo ze skla. Nepočítaně bylo také nedopalků z cigaret.

I když jsme se pustili do úklidu zrovna 1. dubna, apríl to není. Třinec je přece naše město, jsme jeho součástí a na nás všech záleží, jak ulice města vypadají. Kdyby si každý uklidil aspoň kolem svého bydliště, hodně to pomůže. Jaké si město uděláme, takové ho budeme mít,“ řekla primátorka Věra Palkovská.

Hlavní úklidový den sice připadá na sobotu 6. dubna, ale do jarní očisty svého okolí se v Třinci může zapojit každý v průběhu celého měsíce.

Jak to bude fungovat? Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se mohou přidat všichni, kterým není stav naší přírody a našeho města lhostejný. Stačí si vytipovat místo, které by stálo za to uklidit, a pustit se do práce.

Plastové pytle si můžete vyzvednout na odboru životního prostředí třinecké radnice v kanceláři 113. Po ukončení akce město zajistí odvoz odpadu z dohodnutého místa. Se svými požadavky kontaktujte odbor životního prostředí a zemědělství na tel. 558 306 319 nebo 558 306 320.

Další informace o dobrovolnické akci, která je určena všem, kterým vadí nepořádek a kteří mají chuť s ním něco udělat, lze najít na www.UklidmeCesko.cz.

Komentáře