Naši hasiči opět byli nejlepší

REGION V sobotu probíhalo v Hlučíně Krajské kolo soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Dařilo se i našim týmům. Loňské vítězství obhájili hasiči z Třince. Dvojnásobní mistři tak pojedou již potřetí v řadě reprezentovat kraj na republikovou soutěž. Ta se bude konat v září.

Na druhém místě mezi profesionálními hasiči se umístil tým z Bílovce, třetí místo obsadili místní hasiči z Hlučína. Čtvrtou příčku obsadil tým z Ostravy-Přívozu, pátou složený tým Karviná/Havířov a na šestém místě skončil tým z Bruntálu.

Na parkovišti u štěrkovny závodili také dobrovolní hasiči.  Vítězství přijeli obhajovat hasiči z Jablunkova. „Ti byli ale letos poraženi týmem z Vrbna pod Pradědem,“ uvedl Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS MSK.

Tým z Jablunkova obsadil skvělou druhou příčku. Na třetím místě se umístili dobrovolní hasiči ze Studénky, čtvrtou příčku obsadil tým Vítkova. Na pátém místě se umístila jednotka z Vratimova a šesté místo patřilo Frýdlantu nad Ostravicí.

Krajské kolo probíhalo celkem na čtyřech stanovištích, dvě byla vyhrazena pro profesionální a dvě pro dobrovolné jednotky. Každý soutěžní pokus začínal příjezdem soutěžního čtyřčlenného týmu na místo události, kde byla simulována dopravní nehoda. Každý tým měl časový limit 20 minut na provedení pokusu. Poté byli ohodnoceni skupinou rozhodčích z celé ČR v oblastech provedení taktiky zásahu, techniky zásahu a poskytnutí předlékařské první pomoci. Vítězem se stal tým, který posbíral v součtu nejvíce bodů.

Komentáře