Naštěstí vše skončilo dobře

NÝDEK  Koncem minulého týdne policisté z  Třince pátrali po starším muži, který ve večerních hodinách odešel ze svého domu v Nýdku a už se nevrátil. 

„Vzhledem k věku muže 82 let a jeho zdravotnímu stavu policisté na nic nečekali, povolali posily a dali se do pátrací akce. Z důvodu vážnosti situace, večerní době, členitému horskému terénu bez umělého osvětlení byli do akce povoláni mimo jiné policisté speciální pořádkové jednotky, kriminalisté, kynolog se svým služebním psem, ale také jsme spolupracovali s pracovníkem Polesí Nýdku,“ vysvětluje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté pohřešovaného muže hledali tři hodiny. Ten šel po cestě směrem k Polesí. „Muž byl značně dezorientován, zmaten a fyzicky vyčerpán a to i proto, že od místa bydliště do místa vypátrání ušel pěšky po dobu cca 3 hodin zhruba 5 kilometrů,“ doplnila Michalíková.

Na místo byli přivolání zdravotníci, kteří muže vyšetřili a následně ho bez zranění předali do domácí péče.

„V těchto situacích bychom doporučili nosit mobilní telefon při sobě. Někdy stačí i pár minut a mobilní telefon může pomoci k vypátrání osoby,“ upozorňuje Michalíková.

Komentáře