Náveská škola má novou multifunkční tělocvičnu

NÁVSÍ Masarykova základní škola Návsí má novou tělocvičnu. Stavba trvala necelých 16 měsíců a Moderní objekt již škola využívá pro hodiny tělocviku a volnočasové aktivity školní družiny

Nová tělocvična je multifunkční budouvou a tak vzniklo místo nejen pro žáky a sportovní kluby, ale i veřejnost jakéhokoliv věku. Den otevřených dvěří se konal minulý týden ve středu a nenechalz si ho ujít stovky lidí. K poslechu hráli Blaf a Jablunkovanka, grilovalo se, točily nápoje, sportovní oddíly a školáci předváděli, co umí.

– Vývoj na trhu potvrdil, že rozhodnutí postavit tělocvičnu bylo správné. Dnes bychom ji vysoutěžili za zcela jiné, vyšší ceny. Se zhotovitelem jsme byli velmi spokojeni – řekla starostka Lenka Husarová. Také pedagogové, zástupci sportovních oddílů a návštěvníci nekryli svou radost, že má obec k dispozici moderní zázemí pro sportovní a společenské aktivity. Škola pro více než 400 žáků dosud využívala původní tělocvičnu z roku 1926.

Stavba trvala necelých 16 měsíců a byla technicky poměrně náročná. – S ohledem na složitý terén jsme museli odtěžit obrovské množství zeminy a založit stavbu na 62 pilotách až na hloubku 8,5 metrů. Stejně náročná byla montáž prefabrikovaných vazníků. Každý z nich měl na délku neskutečných 32 metrů a vážil 40 tun – uvedl stavbyvedoucí společností IPS Třinec, a.s.  Jiří Votoček.

Celý objekt je multifunkční s bezbariérovým užíváním, kdy obě patra propojil výtah přizpůsobený pro zdravotně postižené. Veřejnosti je kromě velké tělocvičny určena malá cvičební místnost s posilovnou, sauna s ohřívárnou, sprchami, odpočívárnou, které obec dodatečně vybaví.

V budově jsou také prostory pro čítárnu a bufet. Při hezkém počasí budou návštěvníci moci využít i venkovní zastřešený balkon. Foyer a čítárna mají sloužit také k pořádání výstav nebo společenských událostí. Objekt doplňuje beachvolejbalové hřiště a nové parkoviště, které obec vybavila dobíjecí stanicí pro elektrokola.

Moderní objekt již škola využívá pro hodiny tělocviku a volnočasové aktivity školní družiny. Bude sloužit také pro pořádání sportovních turnajů. Půdorysné rozměry dovolují hrát na regulérním hřišti všechny míčové sporty. Tribuna nabízí sedadla pro stovku diváků.

Foto: DH

 

Komentáře