Nebezpečná cesta v Neborech – řešení je jedno

NEBORY Nehoda v Neborech opět otevřela téma bezpečnosti na výjezdu z obchvatu. Situací se už zabývá i Ředitelství silnic a dálnic.

Někteří řidiči už v době zprovoznění obchvatu upozorňovali na to, že současné řešení, kdy mají přednost řidiči na staré cestě, je problematické.

Tehdy se Třinec obrátil na odbor dopravy krajského úřadu, aby zvážil, zda přednost při výjezdu z obchvatu nezměnit. „Nakonec na základě odborných posouzení byla vybrána přednost aut, které jedou po staré cestě,“ připomíná starostka Věra Palkovská.

Po tragické nehodě v Neborech se starostka na krajský úřad obrátila opět. „Aby znovu posoudili, jaká bezpečnostní opatření udělat, aby to kolizní místo nebylo tak problematické,“ dodala starostka.

Situaci se po nehodě věnuje i Ředitelství silnic a dálnic. „Dopravní situací v tomto úseku se aktivně zabýváme. V souvislosti s touto hromadnou dopravní nehodou necháváme zmapovat rizikové faktory místa ohrožující bezpečnost a plynulost provozu,“ uvedla Nina Ledvinová, tisková mluvčí ŘSD. Dodala, že na základě výsledků této kontroly, dojde k realizaci opatření, která budou vést ke zlepšení situace.

Starostka Palkovská ještě upozorňuje, že jediným dobrým řešením je výstavba třetího úseku cesty. V současné době výstavbě brání pouze chybějící stavební povolení, protože nejsou ještě dořešené majetkové vztahy.

„Ministerstvo dopravy chce stavět, má na to peníze, dokonce už je vybraná i firma, která by měla stavět, jediné co chybí, je dořešení vlastnických vztahů,“ vysvětlila Palkovská.

Komentáře