Někdo poničil novou opěrnou zeď v Třinci

TŘINEC / Jenom půl roku vydržela čistá nová žulová zeď na Nádražní ulici v Třinci. Nedávno se stala obětí vandala, který počmáral její žulový obklad červeným a fialovým nápisem.

Odstranění nápisů ze žulového podkladu bude podle Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) náročnější. „Barva na opěrných zdech vsákla do žulového podkladu a musíme v tomto případě zvolit jinou technologii na její odstranění, než obvykle používáme na betonové plochy. Museli jsme objednat speciální prostředek, protože ten, se kterým odstraňujeme graffiti z jiných ploch, by nebyl v tomto případě účinný,“ uvedl Radomír Vlk, vedoucí střediska SSMSK Frýdek-Místek a dodal, že do čištění zdi se SSMSK pustí nejpozději zkraje příštího týdne.

Případem se zabývá policie. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody do jednoho roku a také uhrazení výše způsobené škody. 

„Záleží nám na vzhledu našeho města, a tyto výstřelky nebudeme přehlížet. Naše město je takové, jaké si ho uděláme, a je na nás všech, jak vypadá. Obracím se na občany s prosbou, pokud uvidí, že někdo tímto způsobem poškozuje veřejné prostranství či jakékoliv stavby ve městě, ať okamžitě volá městskou nebo státní policii na telefonní čísla 156 nebo 158,“ dodala primátorka Třince Věra Palkovská.

Komentáře