Nelíbila se jim výplata. Teď čelí obvinění

TŘINECKO Během roku 2017 poškozený zajistil na základě písemné pracovní smlouvy třem mužům práci v cizině. Součástí smlouvy byla i výše mzdy. Zaměstnanci se ale měli poté domáhat vyšší mzdy.

„Začátkem února ve večerních hodinách měl podnikatel ve svém rodinném domě na Třinecku nezvanou návštěvu. Všichni tři obvinění měli vstoupit na oplocený pozemek domu a domáhat se „svých peněz.“ Jeden z obviněných mužů měl nejdříve poškodit vstupní dveře domu. Na tyto měl bouchat, kopat a přitom řvát, „naval prachy“. Následně přistoupil k zaparkovanému vozidlu a lopatou, kterou nalezl na zemi, měl rozbít většinu oken a poté i karoserii auta. Druzí dva obvinění měli jeho jednání přihlížet. Nakonec i při svém odchodu měli vyhrožovat poškozenému, který stál na balkóně domu,“ popisuje tisková mluvčí Eva Michalíková.

Třinečtí kriminalisté v srpnu 2018 zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku osmadvacet a pětatřicet let a to jako obviněných ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále přečinu porušování domovní svobody. Třetímu muži ve věku šestatřiceti let bylo sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále přečinů vydírání a porušování domovní svobody.

Všichni tři obvinění své jednání popírají a k činu se nedoznávají. „V průběhu vyšetřování byly zjištěny skutečnosti nasvědčující tomu, že se výše uvedeného jednání mohli dopustit,“ doplnila mluvčí.

Pachatelům hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Komentáře