Nemocnice se bát nemusíte

TŘINEC Děti z Mateřské školky Čtyřlístek z Tyry minulý týden přijely do Nemocnice Třinec, aby se zúčastnily projektu Nebojme se nemocnice. Ten má za úkol seznámit malé děti s nemocničním děním a prostředím, a hlavně odbourat strach z neznáma.

Herní terapeutka společně s nemocniční paní učitelkou obeznámily děti s tím, co je čeká, když přijedou do nemocnice. Pomohl jim v tom příběh Kašpárka, který upadl v parku a musel do nemocnice na vyšetření. „Děti si vyzkoušely roli pana doktora a společně zjišťovaly, co Kašpárka trápí a bolí. Poslouchaly srdíčko, zkoumaly krk, prováděly výtěr z krku, obvazovaly různé části těla„, vysvětlila tisková mluvčí třinecké nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Předškoláci z Tyry si následně prohlédli dětské oddělení a na závěr se seznámili i s nemocniční paní klaunovou, která společně s jinými klauny rozveseluje malé třinecké pacienty a doprovází je i na operační sál. Jako dárek na rozloučenou všem dětem vyrobila balónkové zvířátko.

Jsme rádi, že se děti opravdu s chutí zapojily do léčení Kašpárka a tím si vlastně přivlastnily pocit, že nemocnice se nemusí bát. Těší nás, že dnešní děti odcházely s úsměvem na tváři. Je to pro nás signál, že projekt Nebojme se nemocnice plní svůj úkol,“ dodala herní terapeutka Andrea Ciencialová.

 

Komentáře