Nemocnice Třinec má novou sanitku

TŘINEC Vozový park Nemocnice Třinec rozšířila nová sanitka, která tak přispěje k většímu pohodlí a komfortu při přepravě pacientů. Sanitní vůz v hodnotě přes jeden a půl milionů korun pořídila nemocnice z vlastních zdrojů.

Nový vůz Volkswagen Transporter T6,.1 Combi 4×4 je vybaven kvalitními nosítky s odnímatelným podvozkem, který má sedm výškových poloh i výklopná madla na nošení. Pohodlí pacientů zaručí anatomická matrace s polštářem i čtyřbodové bezpečnostní pásy. Do výbavy je zahrnuto také pojízdné infarktové křeslo s nájezdovou rampou pro snadnější manipulaci a samozřejmě klimatizace v prostoru pro řidiče i převážené pacienty. Součástí výbavy je rovněž autorádio s navigací, signalizace mezi ambulantním prostorem a kabinou řidiče, držáky na kyslíkové láhve, infuzní láhve a vaky – popsala novou sanitku mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Nová sanitka nahradila vysloužilé auto s rokem výroby 2010 a najetými 550 000 tisíci kilometry. Dopravu pacientů z Třinecka a Jablunkovska dnes zajišťuje celkem 9 sanitních vozů. Sanitky třinecké nemocnice jsou v provozu nepřetržitě sedm dní v týdnu, 24 hodin denně a měsíčně převezou zhruba 1300 pacientů.

Foto: TZ

Komentáře