JABLUNKOV, PÍSEČNÁ Před týdnem v jablunkovském parku A. Szpyrce za radnicí se již podruhé setkali chovatelé francouzských buldočků. Kvůli počasí se však akce musela přesunout do Písečné, což čtyřnohým představitelům společenského francouzského plemene jehož původ je odvozován od tibetského mastiffa, vůbec nevadilo.

Hlavními iniciátorkami této neobvyklé akce pojmenované Sraz francouzských buldočků na drsném východě byly Jana Foltová a Iveta Szotkowská. – Jsem milovnicí všech zvířat, ale nejvíc mi k srdci přirostlo plemeno francouzských buldočků. Tento pejsek se velmi rád mazlí, je to oddaný společník. Je velmi empatický, kopíruje naprosto dokonale rozpoložení člověka. Často jsme se zúčastňovali podobných srazů, tak jsme si řekli, že takové setkání zorganizujeme i u nás v Jablunkově. Vloni se konal první ročník a měl obrovský úspěch. Proto jsme se rozhodli, že v této tradici budeme pokračovat – sdělila jedna z pořadatelek Jana Foltová.

Letos situaci s organizací komplikovala pořadatelkám pandemie koronaviru, do poslední chvíle nevěděly, jestli se sraz uskuteční. Počasí rovněž nepřálo, a tak po krátkém uvítání v jablunkovském parku, kdy účastníky přivítal starosta Jablunkova Jiří Hamrozi, se všichni přesunuli do blízké Písečné, kde setkání pokračovalo. Počasí se umoudřilo, a tak program už nerušeně pokračoval.

Nechyběla zábava a soutěže.

Majitelé čtyřnohých mazlíčků si nejen vyměňovali zkušenosti, ale sdělovali si i zážitky, které se svými pejsky zažili.

Kdo měl hlad, mohl si vybrat z pestré, ale především chutné nabídky.

Vítěz střapce dostal něco dobrého na zub.

Peněžní výtěžek z prodeje občerstvení bude použit ve prospěch Spolku pro ochranu koček a psů Jablunkovsko.

Ten, kdo minulou neděli zavítal na sraz, určitě nelitoval. Všichni přítomní se shodli, že se těší na další ročník.

Komentáře