Neobyčejná snídaně

TŘINEC Sousedská snídaně v Hospůdce u Emera v Třinci Lištné se v sobotu změnila na přehlídku a ochutnávku skvělých domácích slaných i sladkých dobrot. A hrála k tomu i muzika naživo!

Na krásně přichystaných stolech se skvěly bábovka, tvarohové koláče, ovocná panna cotta a jiné pamlsky. Ze slaných dobrůtek bylo k ochutnání nepřeberné množství chlebíčku a jednohubek s různými druhy pomazánky.

Počasí bylo jako na objednávku, a sluníčko se odráželo na hladině výborné voňavé kávy a čaje. Každý si měl vzít svůj oblíbený hrníček a kdo si ho zapomněl, byly k dispozici hrníčky náhradní.

Ke skvělé náladě přispěli i dva muzikanti, kteří za doprovodu harmoniky a  vozembouchu se nebáli roztočit to hned po ránu. Zahráli nejen tradiční lidové písně z Beskyd, ale také známe písničky Voskovce a Wericha.

K této vynikající sousedské akci zvali Lada se Zbyškem a Pavla s Jitkou. Nutno dodat, že snídaně se pořádají v různých místech již nějaký ten pátek. Ta nejbližší se bude konat už tuto sobotu 28. září od 8,30 do 10,30 hod. v Hospůdce U hřiště v Návsí. A tentokrát zvou Matice slezská Návsí a Pavla Golasowská.

Komentáře