Nordic walking v Košařiskách poprvé a s mistrem Polska

KOŠAŘISKA Jelikož naše Beskydy jsou pro chůzi jako stvořené, otázkou času bylo, kdy se poprvé uskuteční závod v severské chůzi po beskydských cestách a necestách. Stalo se tak v sobotu, kdy se Na Pasieczki sjeli amatérští i profesionální sportovci, aby si to v chůzi se sportovními holemi rozdali.

Na start se postavili nejen beskydských stezek znalí našinci, ale rovněž závodníci z Maďarska a Běloruska, dohromady 24 vyznavačů severské chůze. Rozděleni podle pohlaví a věku do sedmi kategorií vyrazili na trasu dlouhou 2 až 5 kilometrů, vytyčenou v atraktivním a náročně rozmanitém terénu.

Stupně vítězů ovládli sportovci z Běloruska. Z našich sportovců si nejlépe vedla Grażyna Kadłubiec (Havířov), která v kategorii žen do 50 let vybojovala 3. místo, mezi muži v kategorii nad 65 let nejvyšší příčku obsadil Paweł Wantulok  (Český Těšín). Nutno dodat, že kategorie do 50 let a nad 65 let byly nejvíce obsazené.

Všichni se po závodě mohli posilnit chutnou hrachovou polévkou navařenou v Karczmie u Jarzómbka. A poslechnout si i přednášku speciálního hosta závodu – mistra Polska v nordic walkingu Andrzeje Dziedziewicze.  Mnozí účastníci se pak před cestou domů vydali do okolních lesů a relaxovali při sběru hub.
Pořadatel soutěže  PTTS „Beskid Śląski” s ředitelem závodu Wawrzyńcem Fójcikiem, hlavním rozhodčím Władyslawem Morcinkem, časoměřičem Stanisławem Marszałkiem a celým organizačním týmem dobrovolníků a nadšenců už teď přemýšlejí nad druhým ročníkem závodu.

 

Komentáře