O voličské průkazy je velký zájem

Ilustrační foto

REGION Lidé mají velký zájem o voličské průkazy. V Třinci už o ně zažádalo již víc jak 160 osob, a jejich počet pořád roste.

„Zájem o voličské průkazy je značný, lidé přicházejí podávat žádosti jak osobně, tak o ně žádají písemnou formou,“ uvedla Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

Chcete volit prezidenta, a v pátek 12. a v sobotu 13. ledna jste na dovolené? Ještě máte možnost si zařídit voličský průkaz.

Můžete to udělat na svém obecním úřadě osobně, nebo písemně. Pokud zvolíte písemnou formu, musíte si pospíšit. Žádost musí být doručena do 5. ledna, tj. do pátku. Nezapomeňte na ověřený podpis, jinak bude neplatná.

Obec vám voličský průkaz zašle na adresu, kterou uvedete v žádosti a to i do zahraničí. Nebo průkaz doručí na adresu zastupitelského úřadu, kde jste se rozhodli volit.

Osobně si můžete vyřídit voličský průkaz do 10. ledna.

Když už voličský průkaz budete mít, dávejte na něho pozor. Při ztrátě nebo odcizení vám úřad nemůže vydat duplikát.

A druhé kolo voleb? V případě, že volič výslovně nepožádá pouze o voličský průkaz na některé kolo volby, obecní úřad  mu vydá voličský průkaz pro obě kola.

O vydání voličského průkazu můžete za stejných podmínek požádat také před druhým kolem volby. Obecní úřad této době může vydávat voličský průkaz nejpozději do 2 dnů před prvním dnem hlasování ve druhém kole volby, tj. do 24. ledna do 16.00 hodin.

Komentáře