Obejdi si Nýdek

NÝDEK Nádherné, skoro letní počasí přilákalo rekordní počet účastníků na Nýdecký pochod N7 – sedm nýdeckých vrcholů – aneb obejdi si Nýdek, který se konal v neděli 27. října. Akci pořádala Obec Nýdek ve spolupráci s tamní základní školou.

Poprvé se pochod konal vloni u příležitosti oslav vzniku České republiky, takto originálně nýdečci oslavili tento svátek.

„Zájem ze strany veřejnosti byl vloni velký, rozhodli jsme se, že v této tradici budeme pokračovat,“ sdělili organizátoři.

Účastníci měli na výběr dvě trasy – náročnější, která měřila 30 kilometrů, vedla na Ostrý, Velkou Čantoryji, Velký Sošov, Velký Stožek, Filipku, Loučku a Polednou, kratší byla dlouhá 13 kilometrů a účastníci této tratě vyrazili přes Ostrý na Velkou Čantoryji. Po cestě na turistických chatách museli sbírat razítka. Cíl pochodu byl na obecním úřadě, kde proběhla i registrace.

„Letošní účast trhla rekord. Od rána sem chodí zástupy lidí. Na trať se postavilo 542 účastníků. Delší trasu zvolilo 411 z nich, kratší 131,“ těšili se z velkého zájmu pořadatelé.

„Krásné počasí, pobyt na čerstvém vzduchu v společnosti skvělých přátel, co víc si přát,“ nechali se slyšet účastníci pochodu.

Jedním z nejstarších účastníků byl osmdesátiletý turista, který si nýdeckou sedmičku nadělil k narozeninám.

Všichni si slunečného dne, který se nesl ve sportovním duchu, náležitě užili.

„Je to skvělá akce, kdo se jí dnes zúčastnil, určitě nelitoval,“ znělo v davu turistů.

Komentáře