Obrovský úspěch: šestnáctiletá běžkyně Sasynová má bronz z MČR dospělých!

TŘINEC Doslova díru do světa udělala třinecká atletka Karolína Sasynová. Teprve 16-letá běžkyně získala bronz v běhu na 1500 metrů na mistrovství ČR dospělých, které hostilo Kladno.

Svěřenkyně trenéra Kamila Lubojackého, členka tréninkové skupiny 1. Běžecký Jablunkov, zaběhla patnáct set metrů za 4:32,62. Od titulu vicemistryně republiky talentovanou atletku dělila pouhá sekunda.

Kája nejela na mistrovství České republiky jako hlavní favorit, přesto na medailový úspěch v skrytu duše myslela. Třetí místo je pro ni skvělým zadostiučiněním za nepovedené mistrovství Evropy do 17let, kde se potkala se skvělou formou, jenže po kontaktu se soupeřkou upadla. Na republikovém šampionátu dospělých dokonale prodala svou formu,“ pochvaloval si předseda třineckého lehkoatletického oddílu Stanislav Sajdok mladší.

V běhu na 5000 metrů obsadila pátou pozici časem 17:24.41 další třinecká atletka Aneta Chlebiková. O jednu příčku byl lepší Marek Chrascina v běhu na 3000 metrů překážek (9:13.47), k od bronzu ho dělily necelé čtyři sekundy.

Komentáře