Oceláře posílil obránce Tomáš Kundrátek!

TŘINEC Přestupová bomba vybuchla pod Javorovým! Do týmu Ocelářů se vrací obránce Tomáš Kundrátek. Zadák se zkušenostmi z NHL, KHL a reprezentace se upsal vedoucímu celku extraligy do konce sezony.

V roce 2008 se tehdy talentovaný teenager s košíkem na helmě vydal z Třince za hokejovým chlebíčkem do zámoří dobývat slavnou NHL. Teď se rodák z Přerova, který však od svých 15 let působil u Ocelářů, vrací. Zocelen spoustou bitev na té nejvyšší hokejové úrovni přichází 28-letý zadák do kádru lídra soutěže z čínského Kunlunu, hrajícího KHL.

V Kunlunu jsem nebyl spokojený, takže jsem už v průběhu sezony žádal vedení klubu o výměnu jinam. Bohužel to ani jednou nevyšlo, a tak jsme se koncem listopadu s čínským klubem dohodli na mém konci u nich. Od té chvíle jsem hledal, co dál. Prakticky bleskově mi zavolal Honza Peterek a s ním jsem se bez problémů dohodl,“ řekl Tomáš Kundrátek.

Za Česko si zahrál na mistrovství světa v letech 2016, 2017, letos na olympijských hrách v Pchjongčchangu anebo na Světovém poháru v roce 2016.

Mezi Oceláři a Kundrátkem existuje dohoda, že někdejší hráč Washingtonu Capitals anebo Dinama Riga, Slovanu Bratislava či Nižného Novgorodu může za určitých podmínek do 20. ledna odejít za lukrativnější nabídkou do zahraničí.

Účastník dvou mistrovství světa do 20 let, jehož v roce 2008 draftoval New York Rangers, se vrací pod Javorový po 10 letech.

Od doby, co jsem vyrazil do zámoří, jsem byl v Třinci jen dvakrát. Jednou se Slovanem Bratislava v rámci Steel Cupu a jednou s českou reprezentací, kdy jsme hráli proti Rusku. Během té doby tu vyrostla skvělá hala, kluci vyhráli mistrovský titul, taky teď jsou v tabulce vysoko, proto se těším, až začnu s týmem trénovat,“ svěřil se Kundrátek.

 

Komentáře