Oceláři přehráli Jihlavu. Zadina tým chválil jen za první třetinu

TŘINEC Hokejoví Oceláři potřetí v sezoně pokořili nováčka nejvyšší soutěže, který je v extraligové tabulce poslední.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC DUKLA JIHLAVA 4:1

Souboj s viditelně pokulhávajícím nováčkem přivábil do hlediště přes tři a půl tisíce diváků. Ti, kteří dorazili, nemuseli litovat – v úvodní minutě je potěšil Dravecký a posléze se dvakrát prosadil Adamský.

Dukle nepomohlo ani střídání brankářů po první třetině – Dostálek ve 32. minutě dal utkání nový náboj, ale dvě minuty před poslední sirénou povinné vítězství favorita, který opět nevyužil ani jednu přesilovku, stvrdil Cienciala.

„V úvodu jsme předváděli výborný hokej, skoro vše nám tam napadalo. Za první třetinu chci hráčům poděkovat. Od druhé části to bylo jako den a noc, zřejmě jsme mysleli, že to půjde samo. Třetí třetina se nesla v duchu té druhé, bylo to hodně upracované, uklidnila nás až branka na 4:1. Tým chválím jen za první třetinu, potom to už bylo slabší,“ přiznal třinecký asistent trenéra Marek Zadina.

BRANKY A NAHRÁVKY: 1. Dravecký (Chmielewski, Linhart), 5. Adamský (Krajíček), 17. Adamský (Kovář, Svačina), 58. Cienciala (O. Kovařčík) – 32. Dostálek (Suchánek, Čachotský). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3597. Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Roth, Musil, Kovář – Růžička, Marcinko, Rákos – Chmielewski, Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

JIHLAVA: Volden (21. Kořenář) – Suchánek, Kajínek, Stříteský, Bryhnisveen, Zdráhal, De la Rose, Váňa – Čachotský, Zeman, Dostálek – Hamill, Skořepa, Jiránek – Rabbit, Hlinka, Anděl – Kubalík, Hubáček, Diviš.