TŘINEC Pětkrát po sobě na ledě soupeře Oceláři nikdy nezvítězili. Až teď! Triumfem v Plzni se postarali o čerstvý zápis do hokejových análů.

Uspět třikrát za sebou na ledě protivníka? Tohle se už Ocelářům podařilo, i když na ledě soupeře hráli nanejvýš jen čtyři zápasy v řadě. Pět po sobě jdoucích venkovních duelů? To tady ještě nebylo!

Ba ne, už bylo…V předešlé extraligové sezoně los poslal třinecké hokejisty na šestizápasový trip. Dosáhli padesátiprocentní úspěšnosti, tři že šesti klání v halách protivníků vyhráli…

Teď se však jedná o nový rekord – pět utkání na cizím kluzišti – pět vítězství a stoprocentní bilance! Oceláři poskočili na druhé místo tabulky a v posledních dvou kolech se mohou porvat o Pohár Prezidenta.

A kdo by to byl do týmu, který třikrát prohrál před domácím obecenstvem a spadl z prvního místa na čtvrté řekl? Tohle všechno je zapomenuto – v rozhodující fázi sezony mají třinečtí hokejisté fazónu.

Potvrdit ji budou chtít v úterním duelu proti Chomutovu – hraje se od 17.00 hodin.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2

BRANKY A NAHRÁVKY: 8. Kracík – 36. Werek (Svačina, Polanský), 55. Růžička (Werek). Rozhodčí: Hribik, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. Diváci: 6 876. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1.

TŘINEC: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, Musil, Doudera, Matyáš – Svačina, Cienciala, Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška.

Komentáře