Oceláři přivezli z Hradce dvě výhry. Nic nekončí, upozorňuje Varaďa

TŘINEC Pěkně zhurta začali semifinále play-off hokejisté Třince. V Hradci Králové vyhráli oba zápasy a přiblížili se k postupu do finále.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2

Východočeši první zápas totálně zpackali, ve druhém se snažili zahrát o poznání lépe. Zpočátku se jim to ale nedařilo a než se nadáli, zaostávali za soupeřem o dva kroky. Skóre otevřel Svačina, branku do šatny přidal Hrňa. Džerinš vsítil kontaktní branku, přesto si Oceláři cenné vítězství vzít nenechali.

„Sráží nás produktivita, z tlaku ve druhé a třetí třetině jsme dali jen jeden gól. A to je hrozně málo,“ posteskl si trenér Hradce Václav Sýkora.

„Nás samozřejmě těší výsledek a odmakaný druhý zápas, který se pro nás nevyvíjel až tak jako ten první. Myslím, že to bylo zapříčiněno výkonem domácích. Tentokrát jsme byli šťastnějším týmem, ve třetí třetině jsme to zvládli dobře takticky. Hráči zablokovali spoustu střel, podržel nás Šimon Hrubec,“ přiznal lodivod Ocelářů Václav Varaďa.

K postupu do finále má o poznání blíže Třinec, nicméně oba tábory jsou zajedno v tom, že ještě není zdaleka rozhodnuto. „Těší nás vedení 2:0 v sérii, ale vnímám to tak, že ve třetím utkání se pojede od nuly. Nic nekončí, my k tomu takhle budeme přistupovat dál,“ přislíbil Varaďa, který ví, že Mountfield ještě neskládá zbraně.

„Do Třince jedeme za stavu 0:2, ale sérii chceme určitě prodloužit. Dokázali jsme, že soupeře umíme dostat pod tlak a vytvořit si šance. Věříme, že co se povedlo Třinci u nás, můžeme dokázat i my u nich,“ zdůraznil Sýkora.

BRANKY A NAHRÁVKY: 23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Pešek, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 6 555. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0. Stav série: 0:2.

HR. KRÁLOVÉ: Rybár – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk – Červený, Koukal, Smoleňák – Džerinš, Kukumberg, Bednář – Látal, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler – R. Pavlík.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

 

Komentáře