Oceláři skončili na turnaji v Davosu třetí

TŘINEC Dvě vítězství, jedna porážka, pět bodů, konečné třetí místo – taková je bilance hokejových Ocelářů na mezinárodním turnaji Davos Hockey Summit.

V prvním klání třinečtí hokejisté po samostatných nájezdech pokořili Rigu. Trenér Václav Varaďa si utkání se silným protivníkem pochvaloval. „Po těžkém týdnu, kdy jsme trénovali dvoufázově, to bylo parádní utkání. Musím říct, že to byla výborná příprava na závěr sezony,“ prohlásil kouč prostřednictvím oficiálních webových stránek Ocelářů.

Jediným přemožitelem Třince se stal Magnitogorsk. „Metallurgu jsme byli rovnocenným soupeřem. Myslím, že jsme odehráli další kvalitní utkání, bohužel jsme ale neproměnili šance. Výsledek 3:5 je možná až příliš krutý, rozhodně nás nepřehráli,“ zdůraznil třinecký asistent trenéra Marek Zadina.

V posledním duelu třinečtí hokejisté přemohli domácí Davos. „Byl to náš nejlepší zápas na turnaji. V první třetině jsme soupeře jasně přehrávali, ale nevyužili jsme spoustu šancí. Začátek druhé části nebyl v našem podání ideální, soupeř trochu zlobil, ale od poloviny zápasu jsme se vrátili k naší hře a především díky aktivnímu pohybu jsme Davos dokázali přehrát,“ konstatoval třinecký asistent trenéra Jiří Raszka.

V sestavě Ocelářů se objevili hráči širšího kádru, kteří pendlují mezi Třincem a Frýdkem-Místkem – M. Kovařčík, Chmielewski, Martrynek, Mikulík, či Matyáš, šanci dostal také bek Zahradník.

Dva zásahy na turnaji zaznamenali Kovář, Mikulík a Hrňa.

Výsledky Ocelářů:

Riga – Třinec 1:2 sn, Magnitogorsk – Třinec 5:3, Davos – Třinec 2:6.

Konečné pořadí turnaje: 1. Riga 7, 2. Magnitogorsk 6, 3. Třinec 5, 4. Davos 0.

 

Komentáře