Oceláři zakončí trip v Plzni. Přidají pátou výhru?

TŘINEC Zítra vpodvečer Oceláři na ledě Plzně završí sérii pěti utkání na kluzištích soupeřů. Vrátí se do Třince s pěti vítězstvími?

Když už to vypadalo, že v klíčové fázi sezony se forma Ocelářů pozvolna vytrácí, chráněnci trenéra Václava Varadi se vzchopili a čtyřmi výhrami na kluzištích protivníků všem dali jasně najevo, že také letos chtějí patřit do skupinky týmů, které mají zálusk na nejhodnotnější trofej.

Po výhře v Litvínově třinečtí hokejisté uspěli v derby ve Vítkovicích, bodovali naplno na Spartě a také v Pardubicích.

Pardubice byly hodně houževnaté, hrály velmi dobře, napadaly, hodně bruslily. Zmrazily nás hned na startu rychlou brankou, naštěstí jsme docela rychle odpověděli a ten gól nám pomohl. Dynamo se už vlastně připravuje na baráž, proti nám nemělo co ztratit a na jeho výkonu to bylo znát. Rozhodl asi začátek druhé třetiny, kdy Pardubice trefily tyč a my jsme hned potom skórovali na 3:1,“ přemítal útočník Ocelářů Ondřej Kovařčík.

Tři zápasy v šesti dnech se dají v pohodě zvládnout.

Pět utkání za sebou na soupeřově kluzišti Oceláři odehráli v úvodu sezony. Tak úspěšní jako nyní nebyli, vyhráli v Karlových Varech a v Litvínově, na ledě Brna, Liberce a Hradce nebodovali. Nyní mohou ke čtyřem vítězstvím přidat pátý úspěch.

Mně to ani nepřijde náročné, ono je to asi jedno, protože je to stejné, jako bychom jeli domů. Také by to bylo v noci. Rozdíl vidím akorát v tom, že budeme na hotelu a v neděli už znovu hrajeme v Plzni. Tři zápasy v šesti dnech se dají v pohodě zvládnout. Náročnější je to pro kluky, kteří mají děti, protože nemohou být pět dnů doma. Jsme ale profíci, musíme se s tím srovnat. Navíc kustodi a maséři o nás vzorně pečují, můžeme mít myšlenky pouze na hokej,“ dodal Ondřej Kovařčík.

Komentáře