Oceláři zlomili Gävle ve třetí třetině

TŘINEC S výhrou v poměru 3:1 vyrazí k odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů do Švédska hokejoví Oceláři. Ve Werk Areně pokořili Brynäs Gävle 3:1.

HC OCELÁŘI TŘINEC – BRYNÄS GÄVLE 3:1

Na první gól si obecenstvo muselo počkat až do 35. minuty, k jeho nelibosti padl do sítě Třince. Oceláři srovnali v úvodu závěrečné periody, v početní výhodě se prosadil Rákos. Vzápětí Polanský skvělou nahrávkou našel Adamského a ten tvrdou ránou z mezikruží vsítil vítěznou branku. O pár minut později po souhře Kovařčíků se zblízka prosadil Chmielewski.

„Začali jsme výborně, v první třetině jsme si vytvořili spoustu příležitostí, které jsme ale nedokázali využít. Druhá třetina se srovnala, soupeř se dostal do přečíslení, které zakončil pro nás smolným gólem. Vzal nám malinko vítr z plachet, ale do třetí třetiny jsme vstoupili parádně a zápas otočili. Vedení jsme si už pohlídali a zaslouženě vyhráli. Jediné, co mě mrzí je, že jsme vyhráli jen o dvě branky,“ řekl trenér Ocelářů Václav Varaďa.

BRANKY A NAHRÁVKY: 41. Rákos (Marcinko, Mikulík), 44. Adamský (Polanský, Irgl), 53. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík) – 35. Miller (Clark). Rozhodčí: Nikolić, Lemelin – Gebauer, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 081. Třetiny: 0:0, 0:1, 3:0.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Krajíček, Musil, Linhart, Adámek, Kovář, Jank – Růžička, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Dravecký – Irgl, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Christov.

GÄVLE: Fernström – Gunderson, Ersson, A. Boqvist, Kilström, Larsson, Carlsson – Clark, Jensen, Miller – Palushaj, Ölund, Bjurström – Mannberg, Blomqvist, Alcén – Asklöf, Liljewall, J. Boqvist – Westfält.
Roman

Komentáře