Očkovací centrum v Třinci se zřejmě otevře příští týden

TŘINEC V prostorech třineckého Domu dětí a mládeže vzniká velkokapacitní očkovací centrum s minimální kapacitou 300 osob denně. Pokud se nic nezmění, centrum zahájí provoz příští pondělí 22. března.

Vakcinaci řádně registrovaných osob, tedy osob, které se přihlásily do registračního systému, budou provádět čtyři očkovací týmy. – Prostory jsou již schválené Krajskou hygienickou stanicí a Moravskoslezským krajem a tak přípravy probíhají v plném proudu. Na instalaci technického zázemí intenzivně pracují zaměstnanci Nemocnice Třinec z provozně-technického úseku a z oddělení informatiky – uvedla mluvčí Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková.

Přestože kapacita očkovacího centra je vyšší, v březnu se počítá s očkováním 300 osob denně. Důvodem je zjistit, zda v praxi očkování probíhá plynule a pokud ne, tak systém pozměnit tak, aby lidé nebo očkovací týmy zbytečně neztráceli čas. Očkování není totiž jenom o tom, že přijdeme a zdravotní sestra nám píchne injekci s vakcínou. Je to i o registraci nebo o rozhovoru lékaře o zdravotním stavu s osobou, která se chce naočkovat. Takže je nutno nejdříve všechno doladit.

Samozřejmě o tom, zda denně bude očkováno více než 300 osob, nebude rozhodovat pouze zavedený systém očkování v třineckém velkokapacitním očkovacím centru ale i to, zda bude dostatek vakcín.

Zda se očkovací centrum v třineckém DDM opravdu v pondělí otevře, bude možno zjistit například na webových stránkách nebo FB Nemocnice Třinec.

Foto: TZ

Komentáře