Od neděle se mění jízdní řády

  REGION Všichni, kteří v našem kraji jezdí linkovými autobusy nebo vlaky, by měli od neděle 12. prosince počítat se změnami v organizaci veřejné dopravy.

  Změny v jízdních řádech autobusů nastanou, kromě linek MHD Ostrava a na Novojočínsku, také na Třinecku. Nepatrně bude upraven i tarif ODIS. Mírně se zvýší ceny dlouhodobých časových jízdenek pro tarifní oblasti Region, pro zóny číslo 2 a 300 a pro celosíťovou jízdenku. Ale jen pro ty cestující, kteří si je budou kupovat v kamenných obchodech nebo u řidiče. Ceny jízdenek pořízených přes e-shop se nemění,“ řekl jednatel společnosti KODIS Aleš Stejskal.

  Městská doprava v Třinci bude od 1. ledna provozována v novém režimu. Veřejnou zakázku obhájila společnost ARRIVA MORAVA a.s., která od Nového roku ponese název ARRIVA autobusy s.r.o. Ke stejnému datu dojde i ke změnám v jízdních řádech, nejsou ale zásadní.

  Částečnými úpravami jízdního řádu prošly autobusové linky 745 z Hnojníku do Komorní Lhotky, 743 a 748 ze Stříteže do Řeky.

  V železniční dopravě dojde mj. ke změnám na lince S7 Frýdek-Místek – Český Těšín, na které  v časech mimo špičku a o víkendech jsou vlaky posunuty cca o půlhodinu, aby byla zajištěna návaznost na  další spoje ve Frýdku-Místku.

  FOTO: Ilustrační/TZ

   

  Komentáře